STOWARZYSZENIE "MOJA GMINA KORZENNA"

mojagminakorzenna.pl - niezależny portal o gminie...czytasz i wiesz

Shoutbox

Reklamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Straż Pożarna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komunikacja autobusowa

Reklama
Reklama

Parafie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sport

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Współpraca

Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday787
mod_vvisit_counterYesterday5236
mod_vvisit_counterThis week12074
mod_vvisit_counterLast week36625
mod_vvisit_counterThis month6023
mod_vvisit_counterLast month141809
mod_vvisit_counterAll days2703792

We have: 28 guests online
Twój adres IP: 54.211.1.204
 , 
Today: Wrz 02, 2014

Imieniny

Dzisiaj jest: 2 Wrzesień 2014
Imieniny obchodzą: Iza, Stefan, Julian


Miały być konkretne działania i pomoc władz gminy dla mieszkańców Niecwi oraz przystąpienie do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego co miało nawet kosztować pół miliona złotych, a wszystko po to aby ograniczyć działalność firmy Mo-Bruk w zakresie odpadów w Niecwi. I co? Firma działa sobie dalej i ma się dobrze, a władze gminy nie omieszkają nas o tym poinformować na łamach gazetki gminnej „Echo Korzennej”.

 

 

 

Każdy kto się stęsknił za Józefem Mokrzyckim może zobaczyć jego zdjęcie w gminnej gazetce, która opisuje sukcesy finansowe największej firmy w naszej gminie. Brawo Panie redaktorze. Czytelników z pewnością ucieszy roześmiane oblicze Prezesa (fot.)oraz zysk firmy. A szczególnie radosne jest to, że największe przychody to wpływy z przyjmowania odpadów do utylizacji. Kto mieszka w sąsiedztwie firmy wie to doskonale, ale jego entuzjazm jest zdecydowanie mniejszy niż redaktora gazetki.

A tak na poważnie… Mija prawie rok od wydarzeń do jakich doszło w zakładzie Mo-Bruku w Niecwi, których skutki wiele osób mogło poczuć i to dosłownie. Przez cały rok nikt nie poinformował mieszkańców o tym co udało się zrobić w sprawie poprawy ich bezpieczeństwa, jakie działania podjęły władze gminy (nie licząc wywiadu z Prezesem firmy zamieszczonego również na łamach „Echa…”), co ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego gminy, która miała ograniczyć działalność firmy w Niecwi w zakresie odpadów, a  którą Wójt obiecał? Jakie działania podjęła sama firma aby na przyszłość ograniczyć ryzyko podobnych zdarzeń jak te w listopadzie ubiegłego roku? Czy przez ten rok podobne zdarzenia nie miały miejsca, czy ktoś dokładnie zbadał skutki tamtych zdarzeń dla środowiska i mieszkańców? Cóż! Widocznie nikt nie ma na to czasu. Jakoś wszystko się uspokoiło, ludzie zapomnieli, albo tak się boją, że nie mają odwagi nawet ciągnąć dalej tej sprawy… I to jest chyba bardzo wygodne dla "decydentów" po obydwu stronach. Zamiast konkretnych informacji dostajemy wynik finansowy firmy. Cóż! Pozostaje tylko pogratulować Prezesowi!

Na koniec warto zauważyć, że sam artykuł o Mo-Bruku pokazał się pod informacji na temat budowy dróg betonowych… przez spółkę gminną. Jak widać Mo-Bruk świetnie sobie radzi i bez budowy „betonówek” w naszej gminie.

 

 

fot. Mo-BRUK, http://ludzie.pb.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

ROL-CAR Sklep Motoryzacyjno-Rolniczy
NOVALIA - wszystko po 1,2,3 złote w Korzennej
Przedszkole Językowa BAJKA w Korzennej
ODNOWA Gabinet Kosmetyczny
Studio Urody TOTY
ROLNO-MET JARZĄB Skład Budowlany
Dom Weselny PROMENADA
Siłownia i Fitness Anna Szambelan

Ostatnie komentarze

RSS

pogoda

Pogoda Korzenna z serwisu

Najlepszy komentator

  • partyzant
    45 (+984/-96)

Blokowane adresy IP

stat4u